Opšta bolnica Požarevac dobila radio nož

Opšta bolnica Požarevac dobila je radio nož koji se koristi za uklanjanje promena na grliću radiotalasnom terapijom se najčešće koristi kod uklanjanja polnih bradavica, biopsije promena, vaporizacije površina ili ciljanog uklanjanja dela grlića materice.

Radiotalasna metoda je najmodernija tehnika kod lečenja prekanceroza, intervencija je bezbolna, traje oko pet minuta i izvodi se u lokalnoj anesteziji. Radio talasi ne ostavljaju ožiljke i rane jako brzo zarastaju bez mogućnosti recidiva promene.

Aparat omogućava izvođenje svih dermatohirurških, ginekoloških i drugih ambulantnih hirurških intervencija manjeg i srednjeg obima. Primena radio talasa odlikuje se minimalnim lateralnim oštećenjem tkiva u odnosu na ivicu.

Nakon terapije radio talasima pacijentkinja se vraća svakodnevnim aktivnostima posle jednog do tri dana.

Radio nož je donacija Grada Požarevca.

Izvor: SatTv