Opšta bolnica Požarevac nabavila transkutani bilirubinometar

Transkutani bilirubinometar, kompanije Delta medical, je medicinski uređaj koji precizno, brzo i na neinvazivan način meri nivoe bilirubina kod neonatusa. Koristi inovativnu tehnologiju prenosa svetlosti, postavlja se na čelo novorođenčeta i pruža brze i tačne rezultate, omogućavajući rano otkrivanje potencijalnih rizika od hiperbilirubinemije koja se javlja kod raznih vrsta žutica.
Dobro je poznato da se novorođenčad podvrgava brojnim invazivnim procedurama na dnevnom nivou što izaziva nepotreban stres kod beba. Neinvanzivno merenje bilirubina potvrđuju da li nivoi u krvi deteta ukazuju na lečenje hiperbilirubinemije, što omogućava da se odmah započne odgovarajuća nega.

• Jednostavan za upotrebu, pouzdan i isplativ uređaj

• Smanjuje potrebu za uzimanjem uzoraka krvi za testiranje hiperbilirubinemije; nema bolnih igala te nema ni nepotrebno izazvane nelagodnosti za bebe

• Efikasan i efektivan skrining čime se može smanjiti trajanje boravka u bolnici i stopa readmisije

• Ne zahteva korišćenje dodatnog potrošnog materijala

• Eliminiše većinu troškova povezanih sa čestim uzorkovanjem krvi

• Smanjuje rizike infekcije povezane sa uzorkovanje krvi

• Rezultati merenja su prikazani na LCD ekranu koji je lako čitljiv; monitor za višekratnu upotrebu eliminiše potrebu za skupim materijalima za jednokratnu upotrebu.

Opšta bolnica Požarevac je ovaj dijagnostički uređaj nabavila od sopstvenih sredstava.